WROĆ DO BLOGA

PHU

Marek Domański

   MENU

Tel. 602-605-399

silikon odlewniczy do form bezskurczowy transparentny
27 stycznia 2020

Silikon formierski

Silikony do form ?

Silikony odlewnicze formierskie możemy podzielić na dwa rodzaje . Silikony polikondensacyjne które ze względu na cenę i łatwość stosowania mają największą popularność oraz silikony addycyjne które albo mają wyższą cenę albo wymagają komory próżniowej ze względu na bardzo wysoką  lepkość.

Silikony polikondensacyjne

To odlewnicze 2 składnikowe żywice które po utwardzeniu są miękkie i elastyczne oraz są antyadhezyjne czyli że nie przyklejają się prawie do niczego. Silikonowa forma pozwala na odlewanie w niej wyrobów z gipsu , betonu , wosku i żywic bez stosowania oddzielaczy. Ogólnie przyjęte jest że silikony kondensacyjne są tańsze niż addycyjne ale mają skurcz na poziomie 1% co nie zawsze jest akceptowane.

Silikony addycyjne -wyższej jakości ale nie zawsze droższe.

Silikony addycyjne w porównaniu z kondensacyjnymi  mają bardzo niski skurcz na poziomie 0,1%  co często decyduje o ich wyborze przy wykonywaniu form. Mają one również często znacznie większą wytrzymałość na rozciąganie. Są one jednak droższe i niekiedy wymagają komory próżniowej do odpowietrzenia bo ich lepkość jest na poziomie 40 tysięcy mPas. Czyli są jak bardzo gęsty miód i mieszając  z utwardzaczem wprowadzamy pęcherzyki powietrza które same nie uwolnią się w trakcie utwardzania.  Innowacją w zakresie silikonów addycyjnych jest silikon o co prawda wysokiej lepkości ale w porównywalnej cenie jak silikony polikondensacyjne.

Silikon addycyjny  w niskich cenach ?

Oferuję prócz silikonów ogólnego stosowania w bardzo atrakcyjnej cenie silikon addycyjny transparentny, dużej wytrzymałości i o skurczu 0,1%.

Posiada 2 rodzaje utwardzaczy które pozwalają uzyskać twardość 40 shore A  oraz 25 shore A.  Ceny na poziomie 65 zł netto a w dużych ilościach 60 zł netto . Więcej informacji możesz uzyskać dzwoniąc do mnie tel.602-605-399 lub wysyłając e-maila

www.marekmodelform.gmail.com 

Miłeo dnia:)

 

PHU Marek Domański

Łomianki ul.Przeskok 26

tel. 602-605-399 

e-mail : marekmodelform@gmail.com