PHU Marek Domański

Łomianki ul.Przeskok 26

tel. 602-605-399 

e-mail : marekmodelform@gmail.com

   

Tel. 602-605-399

   MENU

PHU

Marek Domański

Poniżej wykaz wszystkich płyt poliuretanowych w tym pianki modelarskie ich wymiary oraz główne parametry techniczne

Pianki modelarskie oraz wykaz pozostałych płyt

Wstęp do pianek.

   Lekkie płyty poliuretanowe spienione  inaczej zwane piankami poliuretanowymi mają gęstości od 10 do 250 kg/m³.  Zastosowanie ich w modelarstwie w praktyce zaczyna się od gęstości 50 kg/m³. Pianki niższej gęstości są ogólnie stosowane w budownictwie do ociepleń budynków, rur kanalizacyjnych itp. płyty piankowe służą również do wypełnienia pustych przestrzeni w wyrobach które mają być niezatapialne. Zamknięte pory w piance poliuretanowej powodują że bardzo ciężko chłonie ona wodę.

Pianki modelarskie MB 80

Pianki modelarskie MB 250

Pianki modelarskie MB 150 

 

Lekkie płyty modelarskie zwane piankami o gęstości 80kg/m3 są płytami delikatnymi zawierającymi duże pory . Są rzadko stosowane na modele wykonywane frezarką cnc. Ze względu na niską twardość można je zastosować do makiet i dużych modeli wykonywanych ręcznie przez artystów rzeźbiarzy.

Pianki poliuretanowe  o gęstości 150kg/m3 są płytami modelarskimi zawierającymi pory które można pokryć grubą szpachlą natryskową.  Ze względu na niską cenę oraz całkiem przyzwoite parametry mechaniczne pianki modelarskie gęstości 150 z powodzeniem mogą być stosowane na modele do wykonania formy. Mogą być wykorzystane na zrobienie makiet i elementów gotowych. Ich niska cena w stosunku do parametrów mechanicznych klasyfikuje je jako najatrakcyjniejszy materiał z grupy pianki modelarskie.

Aktualnie w bezpośredniej sprzedaży w atrakcyjnych cenach posiadam piankę 150 o wymiarach 2000x1000x50 . Isnieje możliwość zakupu kawałka płyty

Pianki poliuretanowe o gęstości 250kg/m3   są płytami na pograniczu pianek i płyt modelarskich.  Wymagają zastosowania materiału zatykającego pory w celu uzyskania gładkiej powierzchni. Mają większą twardość od pianek 150 i dla elementów które mają więcej zawiłości i wymagają większej dokładności kształtu i wymiaru są alternatywą w stosunku do mniej twardych i bardziej porowatych pianek.

Jakie pianki modelarskie poliuretanowe mamy w ofercie

katalog przedstawia płyty modelarskie które mam w ofercie oraz ich podstawowe właściwości i kolory
zdjęcie przedstawia paletę płyt poliuretanowych niskiej gęstości 150kg/m3  o grubości 50mm