zdjęcie przedstawia paletę płyt poliuretanowych niskiej gęstości 150kg/m3  o grubości 50mm
katalog przedstawia płyty modelarskie które mam w ofercie oraz ich podstawowe właściwości i kolory

Jakie pianki modelarskie poliuretanowe mamy w ofercie

Pianki poliuretanowe o gęstości 250kg/m3   są płytami na pograniczu pianek i płyt modelarskich.  Wymagają zastosowania materiału zatykającego pory w celu uzyskania gładkiej powierzchni. Mają większą twardość od pianek 150 i dla elementów które mają więcej zawiłości i wymagają większej dokładności kształtu i wymiaru są alternatywą w stosunku do mniej twardych i bardziej porowatych pianek.

Pianki poliuretanowe  o gęstości 150kg/m3 są płytami modelarskimi zawierającymi pory które można pokryć grubą szpachlą natryskową.  Ze względu na niską cenę oraz całkiem przyzwoite parametry mechaniczne pianki modelarskie gęstości 150 z powodzeniem mogą być stosowane na modele do wykonania formy. Mogą być wykorzystane na zrobienie makiet i elementów gotowych. Ich niska cena w stosunku do parametrów mechanicznych klasyfikuje je jako najatrakcyjniejszy materiał z grupy pianki modelarskie.

Aktualnie w bezpośredniej sprzedaży w atrakcyjnych cenach posiadam piankę 150 o wymiarach 2000x1000x50 . Isnieje możliwość zakupu kawałka płyty

Lekkie płyty modelarskie zwane piankami o gęstości 80kg/m3 są płytami delikatnymi zawierającymi duże pory . Są rzadko stosowane na modele wykonywane frezarką cnc. Ze względu na niską twardość można je zastosować do makiet i dużych modeli wykonywanych ręcznie przez artystów rzeźbiarzy.

Pianki modelarskie MB 150 

 

Pianki modelarskie MB 250

Pianki modelarskie MB 80 -Aktualnie są do sprzedania na magazynie

Wstęp do pianek.

   Lekkie płyty poliuretanowe spienione  inaczej zwane piankami poliuretanowymi mają gęstości od 10 do 250 kg/m³.  Zastosowanie ich w modelarstwie w praktyce zaczyna się od gęstości 50 kg/m³. Pianki niższej gęstości są ogólnie stosowane w budownictwie do ociepleń budynków, rur kanalizacyjnych itp. płyty piankowe służą również do wypełnienia pustych przestrzeni w wyrobach które mają być niezatapialne. Zamknięte pory w piance poliuretanowej powodują że bardzo ciężko chłonie ona wodę.

Pianki modelarskie - obecnie sprowadzane tylko na zamówienie

Poniżej wykaz wszystkich płyt poliuretanowych w tym pianki modelarskie ich wymiary oraz główne parametry techniczne

PHU

Marek Domański

   MENU

Tel. 602-605-399

PHU Marek Domański

Łomianki ul.Przeskok 26

tel. 602-605-399 

e-mail : marekmodelform@gmail.com